تجهیزات

آشنایی با واحدها، تجهیزات و تکنولوژی‌های فرایند تولید پارمیدا

خط تولید قطعات قالبی

شرکت پارمیدا دارای خط تولید قطعات قالبی با استفاده از پرس های تزریقی ، ترانسفر و فشاری می باشد که می تواند دامنه وسیعی از قطعات قالبی لاستیکی و قطعات لاستیکی – فلزی در صنایع خودرو و غیر خودرویی مانند لوازم خانگی را با بهترین کیفیت تولید نماید . در تولید این محصولات از بهترین ماشین آلات اروپایی استفاده می شود .
برخی از تولیدات این خط می توان به محصولات زیر اشاره نمود:

  •  انواع ضربه گیرها
  •  انواع اورینگ ها و واشرهای لاستیکی
  •  انواع قطعات لاستیکی مقاوم به روغن و بنزین

خطوط نواری

شرکت صنایع لاستیکی پارمیدا با داشتن هفت خط تولید نوارهای لاستیکی و ترموپلاستیک الاستومر از برترین تولید کنندگان این محصولات در کشور می باشد . تمامی خطوط از بهترین سازندگان اروپایی بوده و با بالاترین تکنولوژی تولید توانسته است نیاز صنایع خودرویی و غیر خودرویی با کیفیت روز برآورده سازد .
1- خطوط تولید نوارهای چند جزئی لاستیک / فلز
2- خطوط تولید نوارهای چند جزئی لاستیک / فلز / کوتینگ
3- خطوط تولید نوارهای چندجزئی لاستیک / فلز / فلاک
4- خطوط تولید نوارهای ترموپلاستیک الاستومر چند جزئی TPE / TPV / فلاک

این شرکت از تکنولوژی پخت پیوسته به روشهای نمک مذاب (LCM) و UHF- HOT AIR استفاده می نماید.

آزمایشگاه شرکت صنایع لاستیکی پارميدا

آزمايشگاه شركت پارميدا يكي از معتبرترين آزمايشگاه‌های صنعتي تحقيقاتي لاستيك در سطح کشور مي باشد كه با بهره گيري از نيروي انساني متبحر و آموزش ديده و دقيقترين تجهيزات و ماشين آلات آزمايشگاهي، اهتمام خود را بر جلب و اعتلاي هرچه بيشتر رضايت مشتري قرار داده است. خط مشي كيفي اين آزمايشگاه، كسب رضايت مشتري و خطاناپذيري سيستم در تمامي وجوه است.


بهره گيري از توان مهندسي متخصصين كارآزموده و مجرب به همراه وجود زيرساخت‌هاي نرم افزاري مديريت دانش و نيز تجهيزات آزمايشگاهي دقيق و منطبق بر استانداردهاي بين المللي، همگي در ارايه خدمات هرچه بهتر تمركز يافته اند و همين مهم آزمايشگاه مذكور را يكي از معتبرترين آزمايشگاه ها در زمينه ارزيابي رئولوژيكي و مكانيكي لاستيك در سطح كشور ساخته است. عمده فعاليت هاي انجام گرفته در آزمايشگاه در سه فاز كنترل مواد ورودي، ارزيابي هاي حين فرآيند و محصول نهايي قرار ميگيرد.

طراحی و توسعه شرکت پارمیدا

يكي از مهم ترين واحدهاي شركت پارميدا واحد طراحي و توسعه مي باشد كه به منظور افزايش دانش فني در زمينه طراحي محصول و فرايند، اقدام به همكاري با شركت هاي اروپايي در زمينه طراحي محصول و طراحي ماشين آلات پرداخته است.
لذا در اين زمينه نسبت به جذب متخصصين مجرب و برگزاري دوره های آموزشي در خارج از كشور نموده است. در حال حاضر شركت پارميدا با داشتن متخصصین مجرب اعم از كارشناس و كارشناس ارشد در زمينه علوم هاي مختلف مكانيك، پليمر و صنايع يكي از واحدهاي پويا و پيشرو در زمينه طراحي و توسعه محصولات مي باشد.
در اين بخش از نرم افزارهاي به روز مانند CATIA, SOLID WORKS براي طراحي سه بعدي و شبيه سازي ماشين آلات و قالبها و داي استفاده مي گردد. از جمله امكانات قابل انجام در اين شركت طراحي نوارهاي درزگير با اخذ نقشه هاي اوليه BODY از مشتري مي باشد. همچنين از اهم كارهاي اين بخش طراحي داي و قالبهاي پيچيده براي خطوط نواري و قالبي مي باشد. در اين بخش طراحي و ساخت ماشين آلات نيمه اتوماتيك برش، ناچينگ و سايزينگ صورت مي گيرد كه با دقت بالايي قابليت كاربرد درتوليد محصولا ت نواري با افزايش كيفيت و رضايت مشتريان دارد.

تجهیزات تکمیل محصولات نواری

این بخش شامل انواع ماشین آلات و تجهیزات سایزینگ ، ناچینگ ، پانچینگ و آپارات می باشد. با توجه به قرداد فنی در بخش طراحی با یکی از شرکت های برتر اروپایی و انتقال دانش فنی با اعزام نیروهای متخصص به آن شرکت بخش اعظم این ماشین آلات در شرکت پارمیدا طراحی و ساخته شده اند .
1- ماشین آلات برش و سایزینگ
2- ماشین آلات ناچینگ
3- ماشین آلات پانچینگ
4- ماشین آلات آپارات تزریقی ، فشاری و فیلمی